Edit Content

Biyografi

6 Ağustos 1968’de Tekirdağ’da doğan Mustafa Şentop , Türk siyasetçi ve 24, 25, 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ milletvekili...

İletişim

 TBMM Başkanı Şentop, 45. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için 24 ülkeden gelen çocukları ağırladı

TBMM Başkanı Şentop, 45. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için 24 ülkeden gelen çocukları ağırladı

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, 45. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için 24 ülkeden gelen çocuklardan 24’ünü Yıldız Sarayı’ndaki Meclis Ofisi’nde ağırladı.

“Dünya Çocukları Türkiye İçin Tek Yürek” mottosuyla 23 Nisan Pazar günü İstanbul Başakşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenecek program öncesi 24 farklı ülkeden gelen çocuklardan 24’ü TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından kabul edildi.

Çocukların selamlamalarıyla başlayan programda konuşan TBMM Başkanı Şentop, 23 Nisan’ın TBMM’nin açılış günü olduğunu ve bu yıl 103. yıl dönümünde bulunduklarını söyledi.

23 Nisan’ın aynı zamanda çocuklara armağan edilmiş bir bayram olduğunu belirten Şentop, “Dünyada çocuklar için bayram ilan eden ülke Türkiye. 23 Nisan uzun bir süre Türkiye’deki çocukların bayramı olarak kutlandı. Daha sonra bu bayramı dünya çocuklarıyla birlikte kutlamak için birtakım adımlar atıldı.” ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Şentop, koronavirüs salgını süreci dışında dünya çocuklarının bayrama yoğun ilgi gösterdiğini ifade ederek, çok sayıda ülkeden çocukların yeniden Türkiye’ye gelmesinin kendilerini memnun ettiğini kaydetti.

Programın bahçede devam eden bölümünde ise hediye seremonisi gerçekleştirildi. Misafir çocuklar kendi ülkelerini anlatan çeşitli hediyeleri Şentop’a takdim etti.

TBMM Başkanı Şentop ise çocuklara TBMM’nin hediyelerini verdi.

Program sonunda Şentop, misafir öğrenciler ve TRT görevlileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.