Edit Content

Biyografi

6 Ağustos 1968’de Tekirdağ’da doğan Mustafa Şentop , Türk siyasetçi ve 24, 25, 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ milletvekili...

İletişim

 TBMM BAŞKANI ŞENTOP, MALAZGİRT ZAFERİ’NİN 951. YILI DOLAYISIYLA AHLAT’TA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERE KATILDI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, MALAZGİRT ZAFERİ’NİN 951. YILI DOLAYISIYLA AHLAT’TA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERE KATILDI

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Malazgirt Zaferi’nin 951. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Ahlat’taki Selçuklu Mezarlığı’nı ziyaret etti.

Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü etkinlikleri için Ahlat’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Şentop, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’ndeki dünyanın en büyük Türk İslam mezarlığı olma özelliğini taşıyan Selçuklu Meydan Mezarlığı’na ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da eşlik etti.