Edit Content

Biyografi

6 Ağustos 1968’de Tekirdağ’da doğan Mustafa Şentop , Türk siyasetçi ve 24, 25, 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ milletvekili...

İletişim

 TBMM Başkanı Şentop, Avrupa Birliği Parlamento Başkanları Zirvesi’ne için  Çekya’da

TBMM Başkanı Şentop, Avrupa Birliği Parlamento Başkanları Zirvesi’ne için Çekya’da

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Avrupa Birliği (AB) Parlamento Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere Çekya’nın başkenti Prag’a gitti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyeti Prag Vaclav Havel Havalimanı’nda, Türkiye’nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve diğer protokol yetkilileri karşıladı.

TBMM Başkanı Şentop, iki gün sürecek AB Parlamento Başkanları Zirvesi’nde düzenlenecek oturumlara katılacak ve burada konuşma yapacak.

Bugün Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefanchuk ile görüşecek olan Şentop’un yarın da Çekya Senato Başkanı Milos Vystrcil’in yanı sıra diğer meclis başkanlarıyla da ikili görüşme yapması bekleniyor.

Şentop’a ziyaretinde, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eş Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ve AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı eşlik ediyor.