Edit Content

Biyografi

6 Ağustos 1968’de Tekirdağ’da doğan Mustafa Şentop , Türk siyasetçi ve 24, 25, 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ milletvekili...

İletişim

 TBMM Başkanı Şentop’tan bayramda yoğun telefon diplomasisi

TBMM Başkanı Şentop’tan bayramda yoğun telefon diplomasisi

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ramazan Bayramı dolayısıyla, bazı ülkelerin Meclis ve Senato başkanlarıyla telefonda görüşerek Ramazan Bayramlarını tebrik etmeye devam etti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, görüşmelerin ikinci gününde, Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Kazakistan Senato Başkanı Maulen Ashimbayev, Suudi Arabistan Şura Meclisi Başkanı Abdullah Bin Muhammed Bin İbrahim El-Şeyh ve Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Muhammed Halbusi ile görüştü.

Meclis Başkanı Şentop, mevkidaşlarının ve ülke halklarının Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek bayramın İslam alemi ve tüm insanlık için sağlık, afiyet, huzur ve barış getirmesi temennisinde bulundu.

Karşılıklı bayram tebriklerinin iletildiği telefon görüşmelerinde, ikili ilişkiler, bölgesel ve siyasal gelişmeler de ele alındı.