Edit Content

Biyografi

6 Ağustos 1968’de Tekirdağ’da doğan Mustafa Şentop , Türk siyasetçi ve 24, 25, 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ milletvekili...

İletişim

 TBMM BAŞKANI ŞENTOP, PARLAMENTOLAR ARASI BİRLİK(PAB) BAŞKANI PACHECO İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, PARLAMENTOLAR ARASI BİRLİK(PAB) BAŞKANI PACHECO İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, G20 Parlamento Başkanları (P20) Zirvesi’nde Parlamentolar Arası Birlik(PAB) Başkanı Duerte Pacheco ile bir araya geldi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop görüşmede yaptığı konuşmada, doğrudan halkın temsilcisi olan Parlamentoların birinci görevinin, halkların yarınlara barış, huzur ve refah içinde ulaşmasına yardımcı olmak olduğunu vurgularken, devam eden Ukrayna-Rusya savaşına ve savaşın etkilerine dikkat çekti. Meclis Başkanı Şentop, “Türkiye, başından beri liderleri bir araya getirmek için gayret ediyor. Benim kanaatim, kamuoyuna yaptıkları açıklamalardan farklı olarak, bazı ülkelerin savaşın bitmesini pek istemedikleri yönünde” dedi.

Parlamentolar Arası Birlik(PAB) Başkanı Duerte Pacheco da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sorunun çözümü için gösterdiği yoğun çabanın önemine işaretle teşekkür etti. Meclis Başkanı Şentop da olumlu sözlerinden dolayı Pacheco’ya mukabil teşekkürlerini iletti.