Edit Content

Biyografi

6 Ağustos 1968’de Tekirdağ’da doğan Mustafa Şentop , Türk siyasetçi ve 24, 25, 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ milletvekili...

İletişim

 TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İTALYA TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI FİCO İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, İTALYA TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI FİCO İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İtalya Temsilciler Meclisi Başkanı Roberto Fico ile görüştü.

G20 Dönem Başkanı İtalya’nın ev sahipliğinde Roma’da yapılan G20 Parlamento Başkanları Zirvesi’ne katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, zirve çerçevesinde mevkidaşlarıyla ikili temaslarda bulundu.

TBMM Başkanı Şentop, zirvedeki ilk gün oturumlarının ardından İtalyan parlamentosunun alt kanadı Temsilciler Meclisi Başkanı Fico ile bir araya geldi.

TBMM Başkanı Şentop, gündüz bölümünde de İtalyan parlamentosunun üst kanadı Senato Başkanı Maria Elisabetta Alberti Casellati, Güney Kore Meclis Başkanı Park Byeong-seug, İngiltere Avam Kamarası Başkanı Lindsay Hoyle, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Senato Başkanı Modeste Bahati Lukwebo, Singapur Parlamento Başkanı Tan Chuan-Jin, Endonezya Cumhuriyeti Halkın Temsilciler Meclisi Başkanı Puan Maharani ile ikili ilişkileri ve G20 gündeminde öne çıkan konuları ele alan görüşmeler gerçekleştirmişti.

Şentop, P20 Zirvesi’nin son gününde mevkidaşlarıyla ortak bildirinin yayımlanmasına iştirak edecek.