Edit Content

Biyografi

6 Ağustos 1968’de Tekirdağ’da doğan Mustafa Şentop , Türk siyasetçi ve 24, 25, 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ milletvekili...

İletişim

 TBMM BAŞKANI ŞENTOP, G20 PARLAMENTO BAŞKANLARI ZİRVESİ İÇİN İTALYA’DA

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, G20 PARLAMENTO BAŞKANLARI ZİRVESİ İÇİN İTALYA’DA

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, G20 Dönem Başkanı İtalya’nın ev sahipliğinde yapılacak G20 Parlamento Başkanları Zirvesi’ne (P20) katılmak üzere başkent Roma’ya gitti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet, akşam yerel saatle 18.15’te Roma’nın Ciampino havalimanına ulaştı.

TBMM Başkanı Şentop’u, havaalanında Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Ömer Gücük, Türkiye’nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş ve büyükelçilik mensupları karşıladı.

Büyükelçi Gücük, Şentop ve beraberindeki heyet onuruna akşam yemeği verecek.

Şentop, yarın G20 Dönem Başkanı İtalya tarafından İtalya Senatosu’nda, P20 Zirvesi’nin “İnsanlar, yeryüzü ve refah için parlamentolar” başlığıyla düzenlenecek açılış oturumuna katılacak.

“Pandeminin sebep olduğu sosyal ve istihdam krizlerine çözümler” başlığıyla gerçekleştirilecek oturumda konuşma yapacak olan Şentop, ikili temaslarda da bulunacak.

TBMM Başkanı Şentop, ayrıca yine P20 kapsamında “Sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik bakımından ekonomik büyümenin yeniden canlandırılması” başlıklı oturumda da konuşma yapacak.

Şentop, ziyaretinin son günü 8 Ekim’de P20’de “Pandemi sonrasında sürdürülebilirlik ve gıda güvenliği” başlığıyla gerçekleştirilecek oturumda konuşacak.