Edit Content

Biyografi

6 Ağustos 1968’de Tekirdağ’da doğan Mustafa Şentop , Türk siyasetçi ve 24, 25, 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul, 27. Dönem AK Parti Tekirdağ milletvekili...

İletişim

 TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BM 75. GENEL KURUL BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN BOZKIR’I KABUL ETTİ

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, BM 75. GENEL KURUL BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN BOZKIR’I KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanlığına seçilen TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır’ı kabul ederek yeni görevi nedeniyle tebrik etti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, görüşmede yaptığı konuşmada, Volkan Bozkır’a yeni görevinde başarılar dileyerek, “Bu bir taraftan sizin başarınız, bir taraftan Türkiye’nin başarısı. Türkiye’nin uluslararası itibarı bakımından da çok önemli” dedi. 

TBMM Başkanı Şentop, sözlerine şöyle devam etti: 

“Öncelikle tebrik ediyorum. BM Genel Kurul Başkanlığına seçildiniz. Allah hayırlı çalışmalar nasip etsin, muvaffakiyetler diliyorum. Bu tabi bir taraftan sizin başarınız, bir taraftan Türkiye’nin başarısı. Böyle zor bir dönemde Uluslararası siyasette biraz salgının da etkisiyle bir kaos ortamının olduğu bir dönemde Türkiye’yi temsilen aday oldunuz ve seçildiniz. Türkiye’nin uluslararası itibarı bakımından da çok önemli bu. Bunun bir tescili anlamına geliyor. Başarılar diliyorum, tebrik ediyorum. Siz birçok görevi bugüne kadar başarıyla yürüttünüz. Bu sefer de başarılı olacağınıza inanıyorum” 

Volkan Bozkır da, Meclis Başkanı Şentop’a teşekkür ederek, şunları söyledi: 

“Gerçekten çok zorlu bir süreçte, dünyanın içinde bulunduğu zor şartlarda elde ettiğimiz bu çok üstün oy oranı bir anlamda Türkiye’nin, Türk milletinin ve TBMM’nin dünyadaki itibarını ve Türkiye’ye duyulan güvenin ayrı bir tezahürü olmuştur. Sayın Meclis Başkanımız gerçekten sürecin başından itibaren her anında büyük destek verdi, yanımda, arkamda ve bütün imkanlarıyla TBMM’yi bu sürecin içinde tutarak sonuçlandırmasında çok önemli katkılarda bulundu. Ben şahsım, ülkem ve milletim, Meclisimiz adına kendisine şükranlarımı sunuyorum. 

TBMM Dışişleri Komisyonu başkanının böyle bir göreve seçilmesi TBMM bakımından da ayrı bir onur vesilesi olacaktır. Bundan dolayı da ayrıca memnunum. Sayın Başkanıma tekrar içten teşekkürlerimi sunuyorum.”